Já a kniha: Eetl nikolikrát nejen ji, ale i další díla JRRT
Na rozšířené TTT jsem se velmi těšil, ale očekávání vystřídalo zklamání. Rozšířené Dvě věže nejenže nejsou lepší než rozšířené Společenstvo, ani se k němu nepřibližují. Podle mého názoru je lepší dokonce i kinoverze, protože všechny krásné scény, při nichž se tají dech, jsou již v této verzi.
Nově vložené scény jsou velmi krátké a je jich dost – snad by bylo bývalo lepší přidat jich méně, zato dobře propracovaných, aby děj skutečně doplnily a vysvětlily. Takhle z toho mám pocit (a nejen já), že extended edition P. Jackson vařil jako nastavovanou kaši. Jen o velmi málo scénách se dá říci, že jsou dobré a jsou ozdobou filmu. Většina je jich nijakých – nemastných, neslaných, nic nevysvětlujících. Pak jsou bohužel i takové, kvůli kterým budu radši sledovat kinoverzi.
Až dosud se fanoušci knihy, ke kterým taky patřím, rozčilovali především kvůli změnám v ději. Tyto změny ale blednou ve srovnání s tím, jak se mění příběh nyní. P.J. mění charaktery postav, a to nejenom vedlejších, ale i těch hlavních. Film tak oproti knize ztratil spoustu kouzla. Tyto změny jsou přitom těžko vysvětlitené a odůvodnitelné, protože nabourávají křehkou logiku příběhu, v němž si P.J. počíná jako nosorožec v záhonu sasanek.
Hned první nová scéna Elfské lano je z těch, které jsou pouze průměrné. A přitom mohla být opravdu skvělá! Jenže P.J. smotal dvě scény dohromady a z každé zůstalo jen žalostné torzo. V knize je jako první scéna, kde se Frodo a Sam spouštějí po elfském laně do rokle, překvapí je prudká bouře a výkřik nazgúla, po němž Frodo přestane vidět. Bál se režisér, že tupý divák nepochopí, proč Frodo nevidí? Pak ale přišel o scénu s tajemnou, mystickou atmosférou, která by jistě byla velmi efektní a krásně dokresluje vztah Froda a Sama – když Frodo přestane vidět, chce za ním Sam ihned dolů, aby mu pomohl, i když sám má z výšek a šplhání strach. Frodo mu ale nedovolí, aby za ním slezl, protože nechce, aby Sam riskoval.
V další knižní scéně se Frodo a Sam dohadují, jak s sebou vzít lano, po němž se spustili dolů. Jde o velmi pěkný a vtipný dialog, v jehož závěru Sam dokazuje Frodovi, že lano přišlo samo, na zavolání. Z toho zbyla v přidané filmové scéně jen podivná věta, kterou pronese Frodo: "Pravý elfský lano...". Ve filmu se prostě jen spustí ze skály – pominu, že Frodo první – a Samovi vypadne z batohu krabička se solí a volá na Froda (!), aby ji chytil… To by tedy Sam určitě udělal… Frodo ji chytí, ale spadne, nic se mu však nestane. Když pak za lano Sam zatáhne, rozmotá se uzel a lano spadne dolů... Ale aspoň je při tom docela pěkná hudba.
O něco dále je ve filmu další rozšířená scéna, Skurut-hai. Skuruti unášející Smíška s Pipinem se po cestě setkají s mordorskými skřety... V knize opravdu výborná pasáž, dialogy skurutů a skřetů i Smíška s Pipinem jsou velmi vtipné. Zde se jen kratičce dohadují, co se zajatci a pak Pipin žádá vodu pro Smíška, který je raněný. Dostane se mu skřetího piva, nebo co to je, nicméně scénka není žádným estetickým zážitkem... Čekal jsem nějakou vtipnou pointu, proč Smíšek předstíral nevolnost, že se třeba pokusí uprchnout, nebo že bude následovat jejich dialog s Grišnákhem o Prstenu, ale není tam už nic...
Další rozšířená scéna, která mě zaujala, je Přechod přes močály. Ta tam bohužel taky radši neměla být, nebo alespoň v jiném pojet... Zde se už naplno projevilo, co P.J. "zdařile" započal v kinoverzi TTT – totiž změny charakterů postav, a to tak, jak ho zřejmě právě napadly. Nuže, Frodo, Sam a Glum sedí v Mrtvých močálech, odpočívají a jed... Co slovo, co gesto, to chyba proti knize – Tolkienovy obdivované postavy by si takhle prostě vůbec nepočínaly, to je neslučitelné s jejich charaktery. A když jsou jiné charaktery, je to jiný příběh... Z rozhovoru vyplývá, že jsou v močálech už dva dny. Hobiti jedí lembas a Glum naříká (!), že má strašný hlad... To znamená, že až dosud mu nic k jídlu nenabídli – jaký kontrast proti knize, kde mu hned při první zastávce hobiti nabídnou jídlo a Frodo mu ho p o d á na listu mallornu. Zde na něj Sam vrhne opravdu zlý pohled ( Sam, který "byl jemnější než jeho slova"?), nedá mu nic a po dalším kvílení mu Frodo h o d í (jako psovi) na zem kousek lembasu a řekne "Tumáš.". Úžasné... spíš šokující. Děsivý je ten kontrast kniha – film. V knize Frodo Glumovi nikdy nedůvěřoval a neměl ho nijak v lásce, ale choval se k němu pěkně – což je obdivuhodné. Ve filmu Frodo poněkud zhloupl – Gluma sice nemá rád, ale ten na něj začíná mít vliv, Frodo mu snad opravdu skočí na špek, což je skutečně mimo veškeré komentáře. Naopak Glum je s každým dalším dílem moudřejší, což je podivné – kde to ubohé, zavržené stvoření přišlo k takovým moudrům, když žilo stranou od lidí, hobitů i elfů? Vede divné řeči o Prstenu – "Jak se nás jednou zmocní, už nás nepustí!" Glum přece o Prstenu nic moc nevěděl, byl to jeho "miláššek", "dáreššek k naroženinám", nevěděl, že je v jeho moci! Prahnul po něm, ale o strašné moci Prstenu věděl jen Gandalf, Frodo a částečně Sam (samozřejmě kromě Elronda, Sarumana, Saurona).
Prostě Glum a Frodo jsou si ve filmu mnohem podobnější, jakoby si byli více rovni, a to se mi vůbec nelíbí... Kde je ten Frodo, který morálně i moudrostí tolik převyšoval bídného Gluma? Frodo, jehož proslovy ke Glumovi se čtou se zatajeným dechem?
No nic, další změnou je rozšířená scéna Bílý jezdec - setkání Aragorna, Legolase a Gimliho ve Fangornu s Gandalfem. Ještě to jde, když Legolas vykládá Gimlimu, že ty stromy spolu mluví... Ovšem reakce Gimliho, osvědčeného "baviče", odpovídá úloze, kterou mu přisoudil P.J. – bavit za každou cenu, i za cenu trapných vtipů, které se hodí tak do nějaké "novácké" estrády nebo do Neváhej a toč, apod. Zkrátka Gimli přezíravě odvětí, o čemže se asi tak mohou stromy bavit? "Leda tak o složení veverčích bobků..."
Pěkná je scéna Píseň o entkách, kde Stromovous recituje verše... ale již následující, v níž Pipin a Smíšek pijí entí nápoj, mně moc vtipná nepřijde... ani dobře zahraná. Zejména Pipin mi připomíná Marii Kobourovou z Návštěvního dne Šimka a Grossmana (Plný pytel problémů – "Mé trápení vyvrcholilo ve chvíli, kdy mi děd Erazim rozlomil mrkací pannu... Marie Kobourová, 39 let"). Prostě hobit evidentně již středního věku hraje příliš velkého naivku. Dost násilně je tam vkomponována epizoda, kdy Smíška i Pipina chytí a uvězní strom – zachrání je Stromovous,který říká přesně to, co v knize kdysi Bombadil. Hezké a vtipné je však Stromovousovo doptávání se na entky...
Scéna Dědic Númenoru, v níž Gandalf rozmlouvá s Aragornem o jeho poslání stát se králem Gondoru, by nebyla špatná, kdyby se v dialogu bůhvíproč často téměř doslova neopakovaly věty, které říká později Galadriel Elrondovi ("Sauron použije svou loutku Sarumana, aby zničil rohanský lid"- "Použije svou loutku Sarumana, aby zničil Rohan") nebo je říká zase Gandalf, ale tentokrát před Edorasem – Aragornovi, Leogolasovi a Gimlimu ("Saruman má krále Théodena pevně v moci."- "Má krále Théodena pevně v moci."). Zřejmě původně byly věty rozděleny mezi oba rozhovory, když však vložili další dialog – to už si to nikdo znova neposlechl?
V rozšířené scéně Král ze Zlaté síně nechápu, proč ležícímu Grímovi podává Aragorn ruku a ten mu na ni plivne... Tedy lépe řečeno chápu, ale vůbec se mi nelíbí, jaké si Aragorn v Edorasu osobuje pravomoci – toto si přece v knize vyřizoval výhradně Théoden a Aragorn mu do toho nijak, s prominutím, nekrafal...
Za touto scénou je vložena další nová – Théodredův pohřeb. Rozhodně to není špatná scéna, ale mně se víc líbila kinoverze – mám raději náznaky, všechno nemusí být vyslovené a předvedené. V kinoverzi má tahle část větší kouzlo – Théoden se zeptá, kde je jeho syn, a vzápětí vidíme rozkvétající symbelmynë – naprosto dostačující a poetické. Zpěv Éowyn se mi nelíbí a zvlášť závěr této nové scény, kdy se zabouchnou dveře hrobky a hned je střih na květinu, mi přijde jako dost násilný přechod.
Ve scéně Brego, jak název napovídá, krotí Aragorn zdivočelého, napůl šíleného koně zemřelého Théodreda. Jde mu to rychle, stačí pár elfských slov – prostě Aragorn umí všechno... Scéna bezvýznamná, může být a nemusí... Mohl mu přece zůstat Hasufel, ale je pravda, že se divák alespoň dozví, kde Aragorn k Bregovi po bitvě s vrrky přišel.
Barahirův prsten – pěkně zahrané od B. Dourifa i od C. Lee. Gríma referuje Sarumanovi o prstenu, který nosí Aragorn, a z toho Saruman pozná, že by mohlo jít o dědice Isildurova – ale nevěří tomu... Hezké, ale lepší by bylo, kdyby se našla chvilka v závěru TTT na příjezd Théodena a Gandalfa do Orthanku – na zabavení Sarumanovy hole Gandalfem a jeho vyvržení z Rady...
Také scéna O bylinkách a dušeném králíku je rozšířena, bohužel opět mimořádně nevhodně... Tentokrát to schytal především Faramir, z jehož reputace moudrého, ušlechtilého a statečného muže nezůstalo už nic... Je totiž rozšířena scéna zajetí hobitů Faramirovými hraničáři. Ono nestačí, že tam hraničáři mlátí s Frodem o zem a vůbec se chovají hulvátsky (nejde o násilí, ale o to, že takto se prostě nemohou chovat ušlechtilí ithilienští hraničáři), ale navíc Faramir vede nad mrtvolou Jižana, kterého předtím sám zabil (!), řeči, že se fanoušek knihy musí buďto smát anebo brečet... Prostě doslova opakuje věty z knihy, ovšem věty Sama, který po svém rozjímá nad mrtvolou (jestli chtěl jít do války, jestli by byl radši nezůstal doma, atd.) To ovšem může říkat Sam – prostý, málo vzdělaný venkovský mladík, neschopný se nějak filosoficky vyjadřovat, který se poprvé setkal s válkou a s její obětí... Ale nemůže to říkat Faramir! Velitel ithilienských hraničářů, muž dávno uvyklý válce a zvyklý vídat její oběti. Toto jistě nebyla první mtrvola, kterou viděl, ani první muž, kterého zabil. Tohle nemůže říkat před svými vojáky! Navíc je to naprosto pod úroveň knižního Faramira, šlechtice vzdělaného, sečtělého, který se uměl vybraně vyjadřovat a byl zvyklý hovořit o nejsložitějších věcech s přehledem... Ten by takhle nejapně blábolil? Zakončí to slovy "Svažte jim ruce!" A tím taky P.J. tuhle scénu dorazil...
Z dalších scén lze uvést jednu z mála opravdu povedených – Jeden z Dúnadanů. Jde o tu avizovanou scénu, kdy Éowyn uvaří pro Aragorna jídlo... Lze přejít, že pravá Éowyn by určitě nic nevařila a kdyby už ji to napadlo, snad by se zeptala některé z žen ve svém doprovodu, jak to má uvařit. No nic, ale scéna je to hezká, především precizně zahraná od M.Ottové i od V. Mortensena. Je i opravdu, nenásilně vtipná, když se Aragorn rychle snaží hnusný pokrm vylít, ale Éowyn se znenadání rychle vrátí zpět... takže si Aragorn opaří ruku a s přemáháním pokračuje v konzumaci.
Když přeskočím novou scénu Večernice, která mě vůbec nezaujala, následuje rozšířená scéna Okno na západ – rozšířená především o Faramirovu vzpomínku na Boromira... Opravdu dobrá scéna, ale přiznám se, že jsem ji očekával poněkud úchvatnější. Je příliš šedivá, proč Boromirův člun nezáří stříbrným světlem? Když uměli prozářit elfy... Střih začíná ve chvíli, kdy je Faramir už po kolena ve vodě – jistě by bylo působivější, kdyby uviděl člun a vkročil do vody... Líbilo by se mi, kdyby člun zářil a ozářená by byla i Boromirova tvář, kdyby na něj Faramir zavolal... Ale to tam není, vše je šedivé a tiché...
Velice podivná je scéna Správcovi synové, která, pokud vím, měla vysvětlit chování Faramira a dění v Osgiliathu.Tedy, vysvětluje toho pramálo, naopak to, co se zdálo jasné, zdařile zamotává... Je z toho naprosto nelogický slepenec, ovšem musí se nechat, že S. Bean, D. Wenham i J. Noble výborně hrají... Ale co hrají? Začátek velmi dobrý – Boromirův proslov k vojskům v Osgiliathu. Boromir se bratrsky vítá s Faramirem, a pak se do toho vloží Denethor. Je dosti nepravděpodobné, že by šlechtic tak zavrhoval druhorozeného syna, a to i veřejně... Ale to nejlepší teprve přijde – Denethor posílá Boromira na Elrondovu radu pro Prsten! Jedna věc je, jak se mohl Denethor dozvědět o Elrondově radě a o tom, co se tam bude řešit (to věděl jen Gandalf s Elrondem, a účastníkům schůzky teprve museli všechno o Prstenu vyložit). Pokud by se to dozvěděl z palantíru, pak by to věděl i Sauron. O Prstenu nevěděl Denethor nic, i vzdělaný Faramir věděl jen, že "Isildur vzal cosi z ruky Bezejmenného, když byl poražen..." a nevěděl, co se myslí Isildurovou zhoubou. Ale Denethor ve filmu ví tolik jako Gandalf i Elrond dohromady a žene Boromira pro Prsten. A teď – jaký je tedy Boromir? Je lhář? V Radě tvrdí, že měl sen, a chce věštbu vyložit... Chtěl splnit otcův rozkaz nebo ne? Když o Prstenu věděl všechno a chtěl ho přinést, proč tak dlouho váhal? Podporoval Společenstvo upřímně, nebo měl od počátku plán, jak se zmocnit Prstenu? Proč ho potom tolik vyvádí z míry Galadriel? Lepší v tom moc nešťourat...
Zkrátka tato scéna kromě toho, že postrádá logiku, velmi negativním způsobem zkresluje charaktery Faramira, Boromira i Denethora – je efektní, ale to je asi tak všechno...
A tvořivost pana režiséra nabírá obrátky – následuje rozšířené Zapovězené jezírko... Rozšíření spočívá v tom, že hraničáři Gluma pořádně zmlátí, ba přímo zkopají – za přihlížení Faramira... Ti Faramirovi vojáci, kteří sice s Glumem "nejednali právě v rukavičkách", nicméně mu nijak neublížili, a po vyvedení z vězení "Glum vypadal spokojený sám se sebou"... No, tak tady vypadá jako na prahu smrti. Pohled, jak hraničáři kopou do malého bezbranného Gluma, jak ho pak jeden drží a druhý ho mlátí, je odporný. Nakonec Faramir řekne "To stačí." A hrdinové mrští Glumem na skálu... Prostě Faramir už není ani moudrý, ani ušlechtilý... Může si vybrat – je buď bezcharakterní, nebo velmi hloupý, nebo možná obojí. Ve chvíli, kdy se dozví, že hobiti nesou Prsten zničit do nitra Mordoru a on řekne "Prsten půjde do Gondoru.", je co? Bezcharakterní, protože tato informace, která by ho v knize přiměla k tomu, že by před nimi poklekl, ho nechala zcela chladným a nadále se chová k hobitům hrubě? Nebo je tak hloupý, že neví, co cesta do Mordoru znamená? Neví to velitel ithilienských hraničářů, který už léta brání gondorské hranice proti nepřátelům? Musí vidět nazgúla, aby pochopil? Jeho obrácení je zcela nevěrohodné – charakter není kabát, který se podle potřeby svlékne a za pár hodin zase oblékne. A podle toho, co Faramir řekl, charakterní není, takže jak to, že na konci filmu zase má záchvaty ušlechtilosti?
Raději něco lepšího – hezká je nová kratičká scénka Nebuď zbrklý, mistře Smělmíre! Smíšek se nemůže dočkat rozhodnutí entů, ale Stromovous ho ujistí, že i když už je večer, enti si zatím stačili říci pouze "Dobré jitro".
Výraznější, i když nikoliv v pozitivním smyslu, je nová scéna Závěrečné skóre... Ta je ze všech nejhorší, ale co čekat od dvojice Gimli – Legolas? V knize je jejich přátelství něco více než obhroublé vtipkování, ale tady neustále stlačují úroveň celého filmu dolů. Jejich dialog se nese spíše ve stylu Monty Pythonů – ale tam jde o žert, parodii – než PP... Legolas hlásí skóre 42 skřetů, Gimli opáčí – 43. Jo, Gimli přitom s e d í na mrtvém skřetovi. Legolas se naštve a vpálí do mrtvoly šíp. Gimli protestuje, že už byl mtrvý, Legolas tvrdí, že ne, že sebou škubal. Na to Gimli odtuší, že se škubal proto, že má v hlavě jeho sekyru a na důkaz s ní zacloumá... Scéna opravdu trapná, až vulgární, naprosto se nehodící k Pánu Prstenů... V knize totiž Legolas řekne Gimlimu, že mu vítězství rád přenechá, protože Gimli byl zraněn – a to je sakra jiný dialog...
O mnoho lépe vypadá scéna Paběrkování, která je vtipná a pěkná – téměř celá... Smíšek a Pipin stojí v zaplaveném Železném pasu a Pipin si stěžuje, že má hlad. Vtom uvidí plout kolem po vodě jablka... Jak jsem se už dříve zmínil, naivita, kterou hraje B. Boyd, je poněkud přehnaná – zvedne hlavu a dívá se, zda po něm Aragorn zase odněkud nehodil jablko... Zřejmě to má být velmi legrační... Dál už je to dost dobré, hobiti objeví Sarumanovu spižírnu a dokonce soudky s dýmkovým kořením. Opravdu vtipné je, jak se dohadují, zda se podělit se Stromovousem a rozhodnou se, že ne – protože tabák, to jsou přece odumřelé rostliny a není jisté, jak by to Stromovous snášel. Hezká scéna, škoda jen, že ke konci se hobiti začnou až nepříčetně smát...
Poslední nová scéna je Rozloučení s Faramirem. Ten ukazuje Frodovi a Samovi cestu z Osgiliathu kanály pod městem. Loučí se a Sam Faramirovi říká větu z knihy: "... ukázal jste, co jste zač. Z těch nejlepších." Jenže teď už se tam ta věta vůbec nehodí, a protože celé Faramirovo obrácení je nevěrohodné, nevypadá ani jejich loučení dobře. Surově si Faramir počíná vůči Glumovi, kterého chytne pod krkem a varuje ho, aby nepřivedl hobity k úhoně, nakonec s ním mrští do tunelu. Stejně falešně vyznívá i Samovo domlouvání Glumovi, že pan Frodo mu nechtěl ublížit a není tedy proč se zlobit... Není proč se zlobit? Mně se zdá, že po vystoupení hraničářů a Faramira má Glum opravdu pádný důvod odvést je k Odule. Snad kdyby Sam řekl: "Je nám líto, jak se k tobě ithilienští hraničáři zachovali, ale pan Frodo opravdu nechtěl, aby ti ublížili - zkus zapomenout a odpustit." Možná by to znělo méně neupřímně.
V této scéně je ještě jeden aspekt, který ukazuje, jak ošidné může být měnit v příběhu všechno možné – jak se Faramir se zajatci dostali při příchodu do Osgiliathu? Byli zajati v Ithilienu, na východním břehu Anduiny, Osgiliath leží na obou březích. Při příchodu obránci hlásí Faramirovi: "Skřeti obsadili východní břeh." Jistě, ten blíž Mordoru, ale jak potom překročil řeku Faramir se zajatci? Také šli kanály? Proč jim je potom ukazuje, jako by je viděli poprvé?
Dvě věže jsou velmi krásný film, ale P. Jackson by udělal lépe, kdyby se skutečně držel předlohy, alespoň co se týče charakterů postav. Takhle, zdá se, nás rozšířené TTT připravují na to, co se asi bude dít v Návratu krále...
B, Schematic rendering of the effect of REST inhibition versus overexpression on transcriptional activation of Kcc2b <a href=https://viagr.cfd>rece ptfritt viagra</a>
In the international literature few cases are reported about this kind of neoplasm, and an acute presentation, as occurred in our case, is extremely rare 1 <a href=http://cialis.makeup>b uy liquid cialis online</a> 7 in Endocrinology and Metabolism Progress in Research Clinical Practice
On day 4, the patient underwent microscope supporting right ear tympanoplasty, ossicular chain release and aticoantrotomy under general anesthesia <a href=https://acialis.top>ci alis cost</a>
Coca A, Aller C, Sanchez JR et al 2020 Role of the furosemide stress test in renal injury prognosis <a href=https://propecia.skin> finasteride 1mg tablets for sale</a> Similar results were observed in our patients with more advanced CKD serum creatinine 2
<a href=https://brandviagra.sbs&g t;viagra classification</a> If I do not ovulate then why does my bbt indicate so and why do my breasts get extremely sore after what I believe to me ovulation
Again, this varies from casino to casino. Some casinos do require you to enter a bonus code when you deposit to claim a Bitcoin bonus. Other casinos do not require you to do so, and simply ask that you opt-in. Moreover, some sites just automatically trigger a bonus when a qualifying deposit is met. Any codes you may need to trigger an offer can be found in our list, or on the promotion pages at the casinos in question. The mBit Casino has been around since 2014 and is under the operation of Direx NV Casinos. This parent company operates a lot of other popular online casinos, meaning that it has a lot of experience in the space. In the United States, it is not legal to host an online Bitcoin casino (or traditional online casino for that matter). So, you will not find any American owned Bitcoin casinos operating on American soil. However, it is not entirely illegal to use online casinos, it just depends on where you are geographically situated as state laws throughout the U.S. https://www.misterpoll.com/use rs/bitcoin-casino-sites-on-pc- 992 Hosted Record $10M Venom Kirk is an Australian born professional poker player. Born in 1986 in Perth, the 33 years old young man has become quite a sensation in the world of poker. He specializes in the game of high stakes live Pot Limit Omaha cash games. And according to Kirk, he rarely plays poker online. He is more of a live game poker player. However, it is hard to imagine how his games have all impacted Matt Kirk net worth. Some living breathing humans use and hold tether. Wild ain’t it? Having spent much of the past decade in the online poker world — first as a professional poker player, then as an operating executive, and now as an investor advisor — I have witnessed firsthand its extraordinarily volatile ride through hyper-growth, legal uncertainty, numerous frauds and emerging regulation.
The Curacao government regulates Bitcasino. The licence number is 1668 JAZ, which makes it one of the very few casinos that accept Bitcoin that are legit. Furthermore, as Bitcoin is based on blockchain technology, it enhances the safety aspects of the online casino. As a legit gambling site, Bitcasino.io is inclined towards social responsibility and thus ensures the utmost transparency and safety to its players. Bitcasino.io offers 3 types of bonuses which include: The Bitcasino.io casino welcome bonus is offered in crypto currencies, which is hardly a surprise given their preference for digital money. New members are eligible for a maximum bonus of 1 BTC, which represents the first deposit being doubled. Those who reside in a country that is eligible for the welcome bonus, would have to invest a minimum of mɃ 1 to have it matched by 100%. There is no Bitcasino.io casino bonus code to redeem, but players do have to opt in for this offer, in order to claim the bonus. https://cameradb.review/wiki/C asino_crypto_thrills Purchase your copy You don’t play a game like Crypto Blackjack against a computer, click the Confirm button. Among the high-value symbols, giving it a more professional and awe-inspiring appearance. Get into the action and join the Ticket Hunt at Casino Midas as we move over from June to July, so say you win 10 youll have to make 350 worth of wagers from that 10 to turn it in to real money. Venture into the cartoonish underworld with Hot as Hades online slot, Rizk Casinos main goal remains to provide bitcoin gambling enthusiasts with an unparalleled bitcoin gambling experience. Have been using MyBookie for a couple years and only bet here. Have every sport and game you can want to bet on. Any issues or questions I’ve had were immediately addressed by their support staff. I really appreciate getting my questions answered timely. Cashing out via Bitcoin takes less than a day, incredibly quick payout method.
<a href=http://stromectol.mom> stromectol dosage for head lice</a> Your vet will get at the root cause of your dog s increased thirst so the issue can be targeted properly
1983 Mar; 23 2 474 81 <a href=http://sviagras.cyou>v iagra substitute</a> My colleagues in trauma use it most often, when they find someone operating because they see something in a CT scan that is not consistent with physical presentation and other laboratory studies
AF came Friday <a href=https://sviagras.cyou> male viagra</a> Detailed analysis of five microcell hybrids containing small overlapping deletions encompassing the locus narrowed the candidate region of the FANCD2 gene to 200 kb
Ptlds chronic lyme disease <a href=http://stromectol.lol> ivermectin for goats</a> Treatment with GnRH agonist abolished neither the inter nor intra- individual variability of the FSH dose required to induce ongoing follicular growth but also seemed to induce an even further increase in the sensitivity of the PCO follicles to gonadotrophin stimulation once the threshold FSH dose had been reached
In a three year study, meibomian gland secretion scores and the Standard Patient Evaluation of Eye Dryness SPEED scores showed improvement continued at three years <a href=http://lasix.one>lasix side effects in dogs</a> 7 purity by AUC at λ 254 nm; 92
P Compared to control Gli3 WT mice, the average number of cells in taste buds t 3 <a href=http://zithromax.one>b uy methotrexate 2 5 mg no rx overnight</a>
If you are on trenbolone this is not for you <a href=http://nolvadex.lol>no lvadex bodybuilding</a> Riboflavin is an important nutrient that is found in many foods
<a href=https://lasix.autos/>l asix without prescription</a> In the present study, we show that this cell kinetic alteration by tamoxifen is dose dependent and that other antiestrogens have identical effects
<a href=https://priligy.me/>or der priligy online usa</a> Success swiftly followed her signing to Decca Records in 1953 when her debut single, Ricochet, found her backed by the Squadronaires, the RAF orchestra
<a href=https://bestcialis20mg.co m/>cialis 5mg</a> Although cancer cell lines have proven useful for many studies, the cell lines are adapted to the unique conditions imposed by tissue culture and many of their properties clearly differ from the cancer cells in patients tumors Porter Brown, 1997, Oncol
PMID 33082709 Free PMC article. <a href=https://buydoxycyclineon. com/>cheap doxycycline online uk</a> If the owner learns to recognize the circumstances in which the dog is likely to perform the licking behavior, he or she can try a technique called counter- conditioning or response substitution.
It may appear within the fallopian tubes, on the ovaries, on the bladder, in the peritoneal cavity and even elsewhere. <a href=http://clomida.com/>wh ats clomid used for</a> It d be hard enough to have one on your own, but two.
By itself, this physiological mechanism, which is responsible for the erection, cannot occur without the nitric oxide release during sexual stimulation <a href=https://cheapcialiss.com/ >best place to buy cialis online forum</a>
Please call your APP when your supplies run low <a href=http://cheapcialiss.com/& gt;36 hour cialis online</a> They have a clean history, and their characters and morals are impeccable
<a href=http://cialisfstdelvri.co m/>online cialis</a> Skip the trip to the doctor s office with a convenient and discreet telemedicine consultation for erectile dysfunction
Improved erections at end-point were reported by 69 of men compared with 42 of men with on-demand tadalafil <a href=https://cialisfstdelvri.c om/>buy cialis generic online cheap</a>
Levitra is a brand-name drug that contains the active ingredient vardenafil hydrochloride <a href=http://cialisfstdelvri.co m/>buy liquid cialis online</a> In fact, the combination Cialis Tadalafil drug is the best choice for those with severe pain and severe anxiety
M- mrkni na www.youtube.com a ej do vyhledávače LOTR extended a vyjedou ti rozšířené verze, nemusíš nuc stahovat, rovnou se to.. spustí. scéna s Boromirem fakt stojí za to, skvělá postava, skvělý herec
Co já bych dala za to abych viděla aspoň jeden díl rozšířené verze, ale ne a ne se k tomu dostat. Nemůžu utratit tolik penětz za dvd, nevím jak to ztáhnout z internetu. Ty už si to asi viděl(a) hodněkrát když si v tom našel-našla tolik chyb. Máš pravdu, ale nemůžu věřit tomu, že je to tak zlý. Navíc musí bejt dobrý že je tam hodně zcén s Faramirem, Boromirem a Denethorem.
Arien :-) Ano, myslím, že bychom se shodli - ty jsi ještě radikálnější než já, asi bys měla stejný názor... Fakt mě to nijak zvlášť netěšilo psát, radši bych chválil. Je to jako když máš někoho moc ráda a on tě zradí, ale ty ho nemůžeš přestat mít ráda... To je asi můj vztah k tomuhle filmu.
Watcher: Pravda, jeste porad jsem rozsirene TTT nevidela a ani s tim moc nespecham - ale jak popisujes ty pridane scenky, jako bych slysela mluvit z budoucnosti sama sebe .
PS Myslim, ze tvuj nickname je opravdu velmi vhodny - ovsem ve vyznamovych odstinech, o kterych Ctenar asi necetl.
Čtenáři, jestli umíš číst, tak recenze je mezi recenzemi na Dvě věže a tam taky rozšířené Dvě věže patří. Proč bych se měl nabízet PJ ke spolupráci, nevím, kritizuji odchylky od předlohy a za tím si stojím. Tvůj komentář je také případný - žádné argumenty, jen bláboly.
Jednak nechápu, proč je tahle recenze v recenzích z Návratu krále, a dále se divím, proč se autor nenabídl PJ ke spolupráci, když úplně přesně ví co a jak mělo být, inu výsledek spíše odpovídá jménu v plném slova smyslu.
Je mi líto, Bele, ale nebudu chválit, když to tak necítím. Jistě sis všiml, že jsem dal filmu nejvyšší ohodnocení ve všech kategoriích - kromě změn oproti knize. A chápu docela dobře, že film není knížka :-) Kdyby ten film byl označen - třeba - "Pán Prstenů, natočeno volně na motivy J.R.R. Tolkiena", neřeknu vůbec nic. Ale jestliže se režisér a jeho tým holedbá, jak věrně se drží předlohy, jak usilovně se snaží zachytit Tolkienovy myšlenky, jeho filosofii a podstatu díla, pak se ozvu... Nevím z jakého důvodu, ale některé scény jsou s názory a myšlenkami Tolkiena v příkrém rozporu.
Tak to je hodně tvrdá kritika... osobně mám jiný názor, ale tady je ten tvůj opravdu hezky shrnut. Jen se nemohu ubránit pocitu, že je to především názor člověka, který stále nedokáže pochopit, že do kina se chodí na film, ne na knihu...
Diskuze etenáou na tichto stránkách není provozovatelem serveru nijak moderována a upravována. Provozovatel nemá vliv na obsah jednotlivých poíspevku a nenese za ni zodpovidnost. Vyhrazuje si však právo kterýkoliv poíspivek smazat, pokud bude odporovat normám slušného chování.
27.1. 2009 Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE 9.4. 2008 Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize. 5.3. 2007 Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon 15.11. 2005 Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO 10.1. 2005 Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...